Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Niepokonane! Ślęza znów wygrała w Pucharze Europy

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Niebywałe emocje przeżyli kibice w hali AWF-u podczas meczu koszykarek Ślęzy z AGU Sporem Kayseri w Pucharze Europy.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Niepokonane! Ślęza znów wygrała w Pucharze Europy
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Mistrzynie Polski prowadziły w drugiej kwarcie różnicą 15 punktów, by w czwartej przegrywać siedmioma, a ostatecznie wygrać pięcioma. Wrocławianki wciąż są niepokonane na międzynarodowej arenie.

Kibice z Wrocławia z dużym niepokojem wyczekiwali tego spotkania. Nie dość, że AGU Spor to klasowy zespół dysponujący zawodniczkami na najwyższym europejskim poziomie, to w ostatnich dniach pozyskał dwie nowe koszykarki – Natashę Lacy i Chantelle Handy. Co więcej, przed spotkaniem okazało się, że w Ślęzie z powodu kontuzji zabraknie Kourtney Treffers, a więc jednej z liderek mistrzyń Polski.

Mimo to wrocławianki od samego początku swoją ambicją, charakterem i przygotowaniem taktycznym zakopywały dół różniący oba zespoły pod względem umiejętności koszykarskich i budżetów. Po pierwszej kwarcie Ślęza prowadziła 22:16, ale świetny początek drugiej odsłony dał jej aż 15 oczek przewagi. Jak zwykle grą świetnie dyrygowała Sharnee Zoll-Norman, a sporo punktów zdobywały Agnieszka Kaczmarczyk, Marissa Kastanek, czy Tania Perez, która w całym meczu trafiła trzy z czterech rzutów za trzy. W obronie najwięcej krzywdy Ślęzie wyrządziła Marianna Tolo, która z łatwością trafiała spod kosza.

Na drugą połowę AGU Spor wyszedł z mocnym postanowieniem odrobienia strat. Na szalę Turczynki rzuciły wszystko, co miały. I dopięły swego. Trzecią kwartę Turczynki wygrały aż 28:14. W czwartej poszły za ciosem i wypracowały sobie siedem oczek przewagi. W tym krytycznym momencie za trzy trafiła Tania Perez i nadzieje na zwycięstwo znów odżyły. W kolejnych akcjach trafiły Agnieszka Kaczmarczyk oraz Janis Ndiba i znów był remis (63:63). Sześć kolejnych punktów także zdobyły wrocławianki i to one były bliżej zwycięstwa.

Końcówka rozgrzała kibiców do czerwoności. Przy stanie 71:68 dla Ślęzy piłkę miały rywalki, a sprawy w swoje ręce wzięła Natasha Lacy. Jej indywidualna akcja nie przyniosła efektu, a w odpowiedzi dwa rzuty wolne trafiła Tania Perez i było po sprawie.

Ślęza odniosła piąte zwycięstwo w piątym meczu Pucharu Europy. Wrocławianki zapewniły sobie zwycięstwo w grupie. Przed nimi jeszcze jedno spotkanie na tym etapie. W przyszłym tygodniu zmierzą się na wyjeździe z Istanbul Universitesi. Zwycięstwo zagwarantuje im miejsce w pierwszej ósemce rankingu, co wiąże się z tym, że nie będą musiały grać w pierwszej rundzie play-off.

Wcześniej, bo już w niedzielę Ślęza rozegra kolejny mecz w ekstraklasie. W niedzielę mistrzynie Polski podejmą w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. Początek o godz. 16:00. Bilety można kupować na www.biletin.pl.

Ślęza Wrocław – AGU Spor Kayseri 73:68 (22:16, 20:14, 14:28, 17:10)

Ślęza: Agnieszka Kaczmarczyk 15, Tania Perez 15 (3), Sharnee Zoll-Norman 13 (1), Marissa Kastanek 12 (2), Janis Ndiba 8, Sonia Ursu 6, Tijana Ajduković 4, Zuzanna Sklepowicz, Karina Szybała.

AGU Spor: Marianna Tolo 23, Chantelle Handy 13 (3), Gabriela Marginean 12 (1), Danielle Page 8, Maja Miljković 7, Nilay Kartaltepe 3 (1), Melis Gulcan 2, Dila Askin, Natasha Lacy.