Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Twarde zderzenie z liderem

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Druga połowa listopada nie należy do udanych dla siatkarzy eWinner Gwardia Wrocław. Z trzech spotkań w tym okresie Gwardziści wyciągnęli tylko jeden punkt. Co więcej, wrocławski zespół przegrał pierwszy mecz w Hali Orbita od 15 lutego tego roku. We Wrocławiu wygrał BBTS Bielsko-Biała, nadal niepokonany lider TAURON 1. Ligi.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Twarde zderzenie z liderem
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

I było to zwycięstwo za trzy punkty, co powiększa przewagę bielszczan nad wiceliderem z Wrocławia do dziewięciu oczek. Inna sprawa, że Gwardziści powinni skupić się nad powrotem na zwycięską ścieżkę, bo konkurencja zza pleców nie śpi…

W czwartkowe, późne popołudnie, mecz zawiązał się dopiero w trzecim secie. Dwie wcześniejsze odsłony były zdecydowanie pod dyktando siatkarzy BBTS. Gwardziści nie robili krzywdy przeciwnikom przede wszystkim zagrywkami, przez co przy dokładnym przyjęciu (przykładowo aż… 92 proc. w pierwszej partii u gości!), Jarosław Macionczyk mógł pokazać pełen wachlarz rozwiązań na siatce. Doświadczony rozgrywający nieprzypadkowo został zresztą wyróżniony nagrodą MVP spotkania.

– W dwóch pierwszych setach rywal niestety, był za mocny. Zaczęliśmy słabo w przyjęciu, trzeba było grać praktycznie większość na wysokich piłkach. Nie potrafiliśmy sobie poradzić i wydawało się, że skończy się na 0:3. Przebudziliśmy się jednak, pokazując kolejny raz, że serduchem można swoje wygrać. Ciekaw byłem reakcji po wygranej partii, jak to będzie wyglądało w czwartym secie. Było nieźle, mieliśmy nawet 20:19 no i… posypało się. Zasłużone zwycięstwo rywala, choć przyznam szczerze, że byli dzisiaj do ruszenia – mówi po meczu trener eWinner Gwardia, Krzysztof Janczak.

Warto też dodać, że nawet jeśli BBTS miał gorszy procent w przyjęciu zagrywki, goście byli dwukrotnie skuteczniejsi na wysokiej piłce od Gwardzistów. Trener Janczak w trakcie meczu próbował wprowadzać do gry zmienników. Swoje zrobił duet Krzysztof Gibek – Mateusz Frąc, którzy łącznie zdobyli 25 punktów (12 i 13), będąc dwoma najlepiej punktującymi siatkarzami w eWinner Gwardia. Pobudzić drużynę próbował również kapitan Arkadiusz Olczyk. Ostatecznie jednak przy stanie 20:19 w czwartym secie Gwardziści ponownie wrócili do koszmarów z dwóch pierwszych partii. Własne błędy pogrążyły gospodarzy, a jakby tego było mało, czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie dostał Mateusz Biernat. Takiej niemocy rywala BBTS nie mógł nie wykorzystać.

– Graliśmy z liderem, z nim trzeba wznieść się na wyżyny, a my tego nie zrobiliśmy. Za to w Bydgoszczy, gdyby były remisy w siatkówce, takim rezultatem pewnie ten mecz by się zakończył. Nie możemy mieć do siebie pretensji o tamto spotkanie. Może tylko o tie-breaka tamtego meczu, bo tam zostaliśmy zlani. Nie chcę się usprawiedliwiać za spotkanie z BBTS, ale na pewno widać było, że po pięciu setach w Bydgoszczy, nie było w nas świeżości na walkę z liderem – oceniał po spotkaniu atakujący eWinner Gwardia, Mateusz Frąc.

Przed Gwardzistami weekend bez gry, czas na wylizanie ran po trudnych spotkaniach z ligową czołówką. Kolejne wyzwanie w następną sobotę 5 grudnia. eWinner Gwardia zmierzy się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

eWinner Gwardia Wrocław – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (-16, -16, 22, -20)

Gwardia: Szymeczko (6), Lubaczewski (3), Pietruczuk (3), Siwicki (6), Wierzbicki (5), Biernat (2), Mihułka (libero) oraz Gibek (12), Frąc (13), Olczyk (4), Nowik (1).

BBTS: Macionczyk (3), Siek (8), Kapelus (12), Hunek (7), Krikun (20), Makowski (11), Marek (libero) oraz Piotrowski (5), Jaglarski (libero), Popik, Gryc.

MVP spotkania: Jarosław Macionczyk