Wielki pucharowy sukces

Młode wrocławskie siatkarki bez problemów pokonały w rewanżowym spotkaniu szwajcarskie Kanti Schaffhausen 3:0. Tym samym gwardzistki awansowały już do ćwierćfinału Challenge Cup.

Po zwycięstwie tydzień temu na wyjeździe 3:1 Gwardia była w komfortowej sytuacji. W środę mogła nawet przegrać, bo do awansu potrzebowała zaledwie dwóch wygranych setów.

Podopieczne Rafał Błaszczyka nie zamierzały jednak kalkulować i od pierwszych minut spotkania w Orbicie prezentowały swoją wyższość nad przeciwniczkami. Pierwszą partię wygrały wysoko 25:14. W następnych dwóch setach spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i pewnie triumfowały w całym meczu 3:0.

Wrocławiankom nie przeszkadzała nawet nieobecność kontuzjowanej liderki drużyny Katarzyny Mroczkowskiej. Atakująca przeszła niedawno zabieg artroskopii kolana, po którym do sprawności wróci najwcześniej w marcu.

Po wyeliminowaniu Kanti nasze siatkarki w kolejnej rundzie pucharu Challenge zagrają z białoruską Minczanką Mińsk.

Gwardia Wrocław – Kanti Schaffhausen 3:0 (25:14, 25:21, 25:20)

Skład Gwardii: Monika Czypiruk, Marta Czerwińska, Bogumiła Barańska, Joanna Wołosz, Dominika Sobolska, Zuzanna Efimienko, Aleksandra Krzos (libero) oraz Olga Owczynnikowa, Agnieszka Jagiełło, Aleksandra Szafraniec

Skład Kanti: Joana Heidrich, Micheli Tomazela Pissinato, Vanessa Belli, Miyuki Kuroiwa, Tassia Goncalves De Oliveira, Nootsara Tomkom, Cecylia Lazo Del Risko (libero) oraz Elena Steinemann, Petra Raguz.