Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Małysz II

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w fińskim Lahti. Zwyciężył czterokrotny złoty medalista olimpijski Szwajcar Simon Ammann.

Małysz w pierwszej serii oddał świetny skok na odległość 126 metrów. Orzeł z Wisły otrzymał od sędziów notę 135.1 pkt. Nasz mistrz był na czele stawki do momentu, kiedy na belce pojawił się Ammann. Szwajcar wylądował dwa metry dalej niż Małysz i zepchnął Polaka na 2. miejsce.

Trzeci po pierwszej serii był Austriak Gregor Schlierenzauer (124 m, nota 130.5 pkt).

Z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Stoch, który uzyskał 120.5 m (nota 121.8 pkt) i po pierwszej serii zajmował wysokie 6. miejsce.

Do finałowej serii nie udało się zakwalifikować Stefanowi Huli i Łukaszowi Rutkowskiemu. Pierwszy z wymienionych tylko o pół metra przekroczył barierę 100 m (nota 82.7). Niewiele lepiej spisał się Rutkowski, który osiągnął 106 m (nota 93.3).

W serii finałowej Małysz potwierdził, że w dalszym ciągu jest w wysokiej formie. Lider polskiej reprezentacji poszybował na odległość 130 m (łączna nota 274.3 pkt). Podobnie jak w Vancouver, Polak znów musiał uznać wyższość Ammanna. Szwajcar nie pozostawił wątpliwości, kto w tym sezonie jest najlepszy. Lider klasyfikacji generalnej PŚ oddał najdłuższy skok w konkursie 131 m i pewnie wygrał.

Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Thomas Morgenstern dzięki udanej próbie w serii finałowej. "Morgi" skoczył 130 m, co pozwoliło mu wyprzedzić Schlierenzauera.

Stoch nie wykorzystał szansy na zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce. Drugi skok nie był tak udany jak pierwszy. Stoch uzyskał 114.5 m i zajął ostatecznie 18. miejsce.