Solidarni w biegu

665 zawodników wzięło udział w jubileuszowym XX Biegu Solidarności we Wrocławiu. Ukończyło go 647.

Start i meta znajdowały się na ul. Na Grobli, a dystans opiewał na 5200 m. Najszybciej pokonał go w 2005 r. Grzegorz Gajdus (w14 min i 49 s). Poprzednie dwa biegi w kategorii kobiet najszybciej ukończyły te same trzy zawodniczki, tylko w trochę innej kolejności. Rok temu pobiegło 604 uczestników.

- Dla nas liczy się najbardziej liczba osób kończących bieg. Nie oszukujmy, w większości są to zawodowcy, reprezentujący Śląsk Wrocław, AZS AWF czy firmy sponsorujące. My dopingujemy amatorom – mówią organizatorzy.

Nagroda za pierwsze miejsce to puchar, telewizor LCD oraz 600 zł dla mężczyzn i 700 zł dla kobiet, drugie: 400zł/500zł, a trzecie: 200zł/300zł. Oprócz płci zawodników różnicują kategorie wiekowe, osobno są oceniani również niepełnosprawni.

Grzegorz Jezierski, przedstawiciel Solidarności Wielkopolskiej, przyjechał do Wrocławia specjalnie na bieg:

- Pogoda trafiła się bardzo ładna, może było nawet trochę za ciepło. Ja pracuję zwłaszcza na tym, by po ukończonym dystansie czuć się dobrze. Potem odpoczywam i uzupełniam elektrolity… Biegam od 8 lat – opowiada.

Zwycięzcą biegu został Radosław Kłeczek z Gogolina, który uzyskał czas 15:37. Pierwszą kobietą na mecie była Agnieszka Ciołek z AZS AWF Wrocław.