Dolnoślązacy z medalami MŚ

Z dwoma medalami powróciła trójka Dolnoślązaków z Mistrzostw Świata MASTERS w podnoszeniu ciężarów w Ciechanowie. Dolnośląscy ciężarowcy wywalczyli złoto i srebro.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Dolnoślązacy z medalami MŚ

Tytuł mistrza świata wywalczył w środę 22 września startujący w kategorii M4 i wadze do 77kg Ryszard Życzkowski ze Śląska Wrocław. Uzyskał on w dwuboju 236kg wyprzedzając drugiego na podium Niemca Waldemara Altvatera aż o 32kg! Trzecie miejsce w tej kategorii przypadło innemu Polakowi, Janowi Cieślikowi, który uzyskał taki sam wynik jak Niemiec. Był jednak od niego cięższy i przegrał srebrny medal wagą ciała.

Kolejny medal dla Dolnego Śląska zdobyła dzień później brat Ryszarda Życzkowskiego Mirosław, który w czwartek rywalizował w kategorii M4 i wadze do 85kg. Wynik w dwuboju 245kg wystarczył do zajęcia drugiego miejsca. Reprezentujący barwy Strzelca Strzelin Mirosław Życzkowski nieznacznie uległ Kanadyjczykowi Terry'emu Hadlow, pokonując jednocześnie Francuza Geoffrey Guillaumet.

Innym Dolnoślązakiem startującym w tej kategorii był Krzysztof Andrzejak ze Śląska Wrocław, który zajął piątą pozycję. Andrzejak w czwartek zaliczył tylko dwa podejścia (105kg w rwaniu i 125kg w podrzucie). Nie wystarczyło to do pokonania czwartego w klasyfikacji Oskara Patasi ze Słowacji.

Reprezentacja Polski zdobyła w Ciechanowie 24 medale MŚ ulegając w klasyfikacji medalowej tylko Niemcom i Rosjanom.