Wielka Wyspa
Sukces wrocławskich Orlików

W miniony weekend odbył się prawdziwy maraton dla zawodników taekwondo olimpijskiego z Wrocławia.

Grupa 11 zawodników (8 młodzików i 3 seniorów) pod opieką trenera Przemysława Pachli wyjechała na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do Opola.

Wyjazd był bardzo obfity w medale. Wrocław na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Orlęta Wrocław zrzeszający głownie uczniów z klasy sportowej o profilu taekwondo olimpijskie działającej przy SP 91 z ul. Sempołowskiej. W klasyfikacji generalnej klubów taekwondo olimpijskiego z województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i lubuskiego, UKS Orlęta zajął wysokie 2 miejsce zaraz za Opolskim Klubem Taekwondo. Łącznie młodzicy z Wrocławia przywieźli 13 medali.

Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: walce sportowej, układach tzw. poomsae [pumse] oraz dwuboju technicznego. Miejsca medalowe w kategorii walki sportowej przypadły następującym zawodnikom: Kunicki Jan zajął miejsce I, Bilska Monika oraz Radoman Maria zajęły miejsca II, Hołodniuk Miłosz, Rafał Wałowski, Wroński Patryk (Chrząstawa Wielka) oraz Maria Gawęcka zajęli miejsca III. Na dużą uwagę zasługuje również fakt zajęcia miejsca IV-go w walce sportowej przez Konrada Poniatowskiego na co dzień trenującego w MDK Wrocław Fabryczna.

W dwuboju technicznym w kategorii chłopców Kunicki Jan zajął miejsce II, a Hołodniuk Miłosz miejsce V. W kategorii dziewczyn nie miała sobie równych Maria Radoman, która zajęła miejsce I, a Maria Gawęcka była trzecia.

W konkurencji układów, dziewczynki z Wrocławia również były najlepsze. Bilska Monika zajęła miejsce I, a Radoman Maria miejsce III. Wśród chłopców najbliżej miejsca medalowego był Hołodniuk Miłosz który ostatecznie zajął miejsce IV.

Na zakończenie sobotnich zawodów wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a trójka seniorów wraz z trenerem udała się bezpośrednio z Opola do Łodzi gdzie w minioną niedzielę odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. W sobotę 19.30 waga i odprawa techniczna i… jest pierwszy sukces - wszyscy zmieścili się w swoich kategoriach wagowych. Ostatecznie z tych zawodów Wrocławianie przywieźli jeden medal, ale za to z najcenniejszego kruszcu. Mistrzynią Polski Seniorów w 2012 r w kategorii – 46 kg została Marta Durzyńska z AZS AWF Wrocław. Miejsce 5 przypadło jej koledze klubowemu Szymonowi Szyczowi kat. olimpijska – 68 kg oraz Monice Sylwestrzak kat. Olimpijska – 49 kg. (MKS Juvenia Wrocław). Wszystkim serdecznie gratulujemy.

UKS Orlęta Wrocław chciałby podziękować jedynemu sponsorowi - firmie PROIN Wałbrzych, Panu Andrzejowi Traczykowskiemu za wsparcie oraz pomoc finansową w rozwijaniu swojej pasji.