Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bankructwo budżetu?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
- Minister Rostowski nie wykazał się szczególną troską o nasze emerytury. Likwidacja OFE jest dowodem na katastrofalny stan finansów publicznych, na bankructwo budżetu. Dlatego tak naprawdę OFE ulegają likwidacji - mówi nam Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

- Warunkiem niezbędnym na funkcjonowanie jakiegokolwiek systemu rynkowego, kapitałowego jest dobrowolność, a tego nie było w OFE. Ludzie byli traktowani jak pańszczyźniani chłopi.

- To wszystko jest dowodem na to, że OFE było od początku oparte na kłamstwie, chciejstwie i na błędnych kalkulacjach. OFE zarobiły już kilkanaście miliardów złotych, a pierwszym ludziom odbierającym emeryturę proponuje się w części kapitałowej zaledwie 80 złotych. Oni znacznie więcej tam wpłacili, niż otrzymują - podkreśla. - Węgrzy dużo wcześniej zrozumieli ten błąd i zobaczyli, że jest to półkolonialny system rabunku tubylców, który oczywiście nie gwarantuje godziwych emerytur, tylko wysoki wzrost zadłużenia państwa.

Główny ekonomista SKOK nie zostawia suchej nitki na pomyśle zaprezentowanym szefów resortów finansów oraz pracy.

- Dzisiejsza decyzja, to rozpaczliwa próba ratowania się przed kompromitacją i przez przyznaniem się przez rząd, że sytuacja polskich finansów publicznych jest dramatyczna. Tak naprawdę oznacza to tylko tyle, że rząd będzie mógł dalej pożyczać pieniądze za granicą. Dziś ciężko by było sprzedać te obligacje po korzystnej cenie - ocenia Janusz Szewczak.

- Zbliżamy się do kwoty niemal jednego biliona złotych długu publicznego. Ale jak widać, rząd cały czas utrzymuje, że "zielona wyspa" jeszcze nie zatonęła - dodaje.


niezalezna.plo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Poniedziałek 30 marca 2020
Imieniny
Amelii, Dobromira, Leonarda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl