Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Pisze Rafał do Rafała o MPK

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Szanowni Państwo, przekazuję mój List Otwarty do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, który dotyczy fatalnie działającej komunikacji miejskiej we Wrocławiu.
Pisze Rafał do Rafała o MPK

Szanowny Panie Prezydencie!

Dotąd starałem się zrozumieć Pana intencje, jeśli chodzi o „obcinanie” linii autobusowych i tramwajowych w wakacje. Trafiały do mnie argumenty, że w lecie we Wrocławiu jest o wiele mniej osób, stąd też częstotliwość nie musi być taka jak w pozostałe miesiące roku. Jednak to, co dzieje się w tym roku w moim odczuciu jest kompletnym nieporozumieniem.

Przez prawie cały lipiec codziennie jeździłem MPK i sprawdzałem na własnej skórze Pana pomysły na wakacyjne kursy autobusów i tramwajów. I jakie z tego wnioski? Że Pan bardzo źle traktuje wrocławskich pasażerów.

Jak to możliwe, że jednocześnie zachęcając mieszkańców Wrocławia do przesiadki z samochodów do MPK, doprowadza Pan do tego, że komunikacja w wakacje jest zupełnie upośledzona i niewydolna? Na tramwaje czy autobusy nie dość, że czeka się bardzo długo (mój rekord to blisko 20 minut na tramwaj linii 5, w pełnym słońcu), to jeszcze pojazdy są najczęściej zapchane. Proszę zrozumieć, że pasażerowie MPK to nie są mieszkańcy drugiej kategorii.

Panie Prezydencie!

Czy Pan kiedykolwiek jechał pojazdem MPK w godzinach szczytu, gdy na dworze temperatura sięgała 30-kilku stopni? Czy wie Pan, w jakim ukropie muszą jeździć pasażerowie? Jestem pewien, że nie. Zachęcam do tego, żeby Pan przejechał się choć raz, to wtedy może Pan zrozumie, że obcinanie kursów w wakacje to cios we wrocławian. I nie ma się co tłumaczyć oszczędnościami. Na zwykłych ludziach oszczędzać nie można.

Rozumiem, że tylko co 10 pojazd MPK jest klimatyzowany, ale i ta znikoma ilość, często jest wyłączona, nie mając czym oddychać! Rozumiem, że, jak zapewniają szefowie MPK, każdy kolejny zakupiony autobus czy tramwaj ma ją już mieć. Ale na teraz fakty są takie, że ogromna większość jej nie ma, a pasażerowie którzy mają wybór pomiędzy samochodem a usługami przewoźnika, nie zastanawiają się ani chwili i wybierają cztery kółka.

Mamy jeszcze ponad miesiąc wakacji i na pewno wiele upalnych dni. Apelują do Pana, Panie Prezydencie, aby Pan przywrócił choć część „obciętych” kursów – przynajmniej na tych trasach, które są najpopularniejsze. Mam nadzieję, że pracownicy wydziału transportu wiedzą, które to linie.

Z naprawianiem sytuacji nie ma co czekać do przyszłych wakacji. Wtedy, z uwagi na zbliżające się wybory, nie mam wątpliwości, że kursów będzie więcej, niż teraz.

Z wyrazami szacunku

Rafał Czepil

Radny Rady Miejskiej Wrocławia

Wrocław, 30 lipca 2013 roku


Rafał Czepilo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Czwartek 2 kwietnia 2020
Imieniny
Franciszka, Malwiny, Władysława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl