Zacięta walka o fotel lidera

Świetna passa jedenastu kolejnych ligowych zwycięstw Ślęzy Wrocław została przerwana. Była to zarazem pierwsza porażka wrocławianek pod wodzą trenera Radosława Czerniaka.

Pierwsza odsłona meczu rozpoczęła się od wzajemnej wymiany ciosów i demonstracji siły drużyn pretendujących do awansu, z której efektywniej wyszły zawodniczki z Wielkopolski. Druga kwarta zakończyła się jednak remisem 14:14, co na półmetku zawodów oznaczało przewagę gości 25:31.

Po przerwie, Ślęza rzuciła się do odrabiania strat, a efekty lepszej gry pod koszem dawały podstawy do myślenia o zwycięstwie. Tym bardziej, że w meczach z Dekorexem Pabianice i ŁKS SMS Łódź wydarzenia boiskowe miały podobny przebieg. Na nieszczęście gospodyń, podopieczne Ryszarda Barańskiego od początku czwartej kwarty przeprowadzały szybkie i przede wszystkim skuteczne akcje, zdobywając 10 punktów z rzędu, nie tracąc żadnego. Ślęzę stać było jeszcze na jeden zryw. Kiedy Monika Jasnowska trafiła za trzy, było 53:58. Żaneta Durak odpowiedziała jednak tym samym i czasu zostało zbyt mało by realnie myśleć o zdobyciu dwóch punktów w tym meczu.

„Był to fajny mecz, w którym było dużo dobrej defensywy. Zagrały w nim zespoły młode i bardzo ruchliwe. Zabrakło nam dzisiaj argumentów. Czujemy w nogach dwa pierwsze mecze i w momentach, w których można było przeważyć szalę na naszą korzyść, jakieś drobne błędy zadecydowały, że nie udało się tego osiągnąć. Przeciwnik złapał wiatr w żagle, w minutę trafił dwie trójki i ustawił sobie mecz” – skomentował to co wydarzyło się na parkiecie, trener Ślęzy Wrocław – Radosław Czerniak.

„Dziś odczuwałyśmy zmęczenie po dwóch poprzednich bardzo wyrównanych meczach. W tym roku zespoły są bardzo mocne, grają w nich bardzo dobre zawodniczki. Byłyśmy dziś trochę

za mało skupione i to być może był powód naszej porażki. Mam jednak nadzieję, że jak pojedziemy na rewanż do Poznania, to my będziemy górą” – powiedziała Agnieszka Śnieżek, zawodniczka Ślęzy.

W czwartej kolejce w niedzielę, 19.10, Ślęza zagra na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Zmierzą się drużyny, które po trzech meczach mają po 5 punktów na swoim koncie. Ostrovia na pewno wysoko postawi poprzeczkę, bowiem rozgromiła w zakończonej kolejce AZS UR 98:57. Zapowiada się niezwykle ciekawa walka o kolejne punkty przybliżające Ślęzę do upragnionego awansu.

Ślęza Wrocław – Poznań City Center AZS 53:63 (11:17, 14:14, 19:17, 9:15)

Ślęza: Łata 10, Śnieżek 9, Bandyk 8, Jasnowska 8 (2), Kuras 7, Kret 5, Czmochowska 4, Winnicka 2, Pelc 0, Stachnik 0, Tajerle 0.

Poznań City Center AZS: Durak 17, Koperwas 12, Telenga 12, Idziorek 9, Skowronek 8, Giedrojć 3, Woźniak 2.