Wysokie zwycięstwo Ślęzy nad drużyną z Sosnowca

W meczu I Ligi Koszykówki Kobiet (grupa B) Ślęza Wrocław w znakomitym stylu pokonała JAS-FBG Sosnowiec 83:52. Od pierwszych sekund spotkania gospodynie dominowały na parkiecie.

rtrPo pierwszej połowie meczu przewaga Ślęzy wynosiła 24 punkty. W trzeciej kwarcie wrocławianki kontynuowały skuteczną grę doprowadzając do wyniku 73:33. Gdy wygrana Ślęzy była niezagrożona, Radosław Czerniak desygnował do gry zmienniczki. Dzięki zwycięstwu Ślęza Wrocław awansowała na 4. miejsce w tabeli. W następnej kolejce koszykarki z Wrocławia czeka wyjazd do Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie zagrają z tamtejszym UKS Basket.

Do tego efektownego zwycięstwa przyczyniła się każda z zawodniczek Ślęzy. Na szczególnie wyróżnienie zasługują Monika Jasnowska i Aleksandra Łata. Ta pierwsza aż sześciokrotnie trafiała

za trzy punkty, druga miała aż 89% skuteczność rzutów z gry. Obie zdobyły po 18 punktów mimo, że na parkiecie przebywały łącznie po niespełna 20 minut.

„Od początku mecz ułożył się pod nasze dyktando. Nie zawsze tak się mecze układają lecz dziś mieliśmy to szczęście, że nasza praca przełożyła się na wynik. Rósł on praktycznie z kwarty na kwartę i można było fajnie rotować dziewczynami. Myślę, że każda z nich miała satysfakcję, że była na boisku a kibice z meczu chyba również” – podsumował mecz trener Ślęzy Wrocław, Radosław Czerniak.

„Od samego początku grałyśmy nareszcie swoją koszykówkę. Trafiałyśmy proste rzuty, o co nam chodziło. Cały czas trenujemy ten element, poprawiamy skuteczność i dziś to zaskoczyło. Myślę, że od teraz będzie już tylko lepiej” – skomentowała zawodniczka Ślęzy, Anna Pelc.

W ramach 7. kolejki Ślęza zagra wyjazdowy mecz z drużyną UKS Basket Aleksandrów Łódzki, która w ostatnim meczu przegrała w Ostrowie Wielkopolskim, z Ostrovią 75:65.

Ślęza Wrocław – JAS-FBG Sosnowiec 83:52 (23:12, 24:11, 26:10, 10:19)

Ślęza: Jasnowska 18, Łata 18, Bandyk 11, Pelc 11, Śnieżek 10, Kuras 6, Zuchora 4, Hołtyn 3, Winnicka 2, Czmochowska 0, Kret 0, Stachnik 0.

JAS-FBG: Jaworska 8, Piędel 7, Deko 7, Rutkowska 6, Hajduk 6, Feja 6, Kaczor 5, Stawowska 2, Szelewicka 2, Dąbkowska 2, Kosałka 1, Sikora 0.