Ślęza Wrocław efektownie pokonała lidera

Koszykarki z Wrocławia umacniają swoją pozycję w czołówce grupy B 1 Ligi Koszykówki Kobiet. W meczu ósmej kolejki rozgrywek, Ślęza pokonała u siebie Lidera Swarzędz 78:50 i kontynuuje serię wygranych spotkań.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Ślęza Wrocław efektownie pokonała lidera

Od pierwszych minut gospodynie dominowały na parkiecie, kontrolując przebieg zawodów. W następną sobotę wrocławianki jadą do Jeleniej Góry, gdzie zagrają z  MKS MOS Karkonosze – drużyny która w lidze jeszcze nie wygrała.

Bohaterką spotkania została Agnieszka Śnieżek, zdobywczyni 22 punktów. Na wyróżnienie zasługują także Paulina Kuras, Kinga Bandyk i Aleksandra Łata. Cała czwórka rzucała w sobotę na wysokim poziomie skuteczności – powyżej 60%.

Na wydarzeniu pojawiły się dziewczynki zrzeszone w Akademii Koszykarskiej Ślęzy i MOS, które przed meczem zaprezentowały profesjonalną rozgrzewkę, a później eskortowały koszykarki Ślęzy i Lidera Swarzędz. Tradycyjnie już, atmosfera we wrocławskiej hali była znakomita – zarówno za sprawą głównych bohaterek wieczoru, jak również grupy tanecznej Supporters i maskotki klubowej Ślęzy Wrocław.

„W pierwszej połowie szło nam jak po gruzie. W drugiej części konsekwentna gra w obronie i dobra skuteczność w ataku, pozwoliły nam na zbudowanie dużej przewagi i wygranie tego meczu” – podsumował mecz trener Ślęzy Wrocław, Radosław Czerniak.

„Uważam, że byłyśmy dobrze przygotowane do tego meczu, lecz pierwszą połowę zagrałyśmy troszkę słabiej, ale w drugiej połowie zaczęłyśmy wreszcie realizować przedmeczowe założenia, zbudowałyśmy przewagę i wysoko wygrałyśmy ten pojedynek” – skomentowała zawodniczka Ślęzy, Monika Jasnowska.

W następnej kolejce, 23 listopada, Ślęza pojedzie do Jeleniej Góry na mecz z ligowym outsiderem, MKS MOS Karkonosze. Kilka dni później dojdzie do pojedynku z obecnym liderem grupy B 1 Ligi, Poznań City Center AZS. Niepokonane w tym sezonie koszykarki z Wielkopolski przyjadą do Wrocławia na mecz w ramach III rundy Pucharu Polski.

Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy do hali przy ulicy Wojciecha z Brudzewa 12A we Wrocławiu, 27 listopada. Wstęp wolny.