Ślęza Wrocław współliderem w swojej grupie

Koszykarki Ślęzy Wrocław wygrały siódmy mecz z rzędu. Dzięki zwycięstwu nad ŁKS SMS Łódź 66:5, Ślęza dogoniła w ligowej tabeli zespół Poznań City Center AZS, z którym zmierzy się już w sobotę.

Radosław Czerniak mocno rotował składem, po to by zachować siły zawodniczek na to niezwykle ważne spotkanie w Poznaniu.

Łodzianki przed pojedynkiem ze Ślęzą pokonały faworyzowane drużyny Poznań City Center AZS oraz Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Zwycięstwo we Wrocławiu mogło przybliżyć ŁKS do walki

o czołową czwórkę w grupie. Gospodynie jednak od pierwszych minut grały agresywnie w obronie i skutecznie w ataku. W połowie trzeciej kwarty przewaga Ślęzy wynosiła aż 21 punktów. Znakomitą skutecznością popisała się w tym meczu Aleksandra Łata, rzucając celnie w każdej ze swoich ośmiu prób.

Następne spotkanie we Wrocławiu, koszykarki Ślęzy rozegrają 14 grudnia. Do Wrocławia przyjedzie Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Będzie to okazja do rewanżu dla wrocławianek, które przegrały w Ostrowie w czwartej kolejce. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do hali sportowej przy ulicy Wojciecha z Brudzewa 12A we Wrocławiu. Początek spotkania o 17:45. Wstęp wolny. Mecz będzie transmitowany w TVP Wrocław – wszystkich tych, którzy nie będą mogli zobaczyć meczu na żywo, zapraszamy przed telewizory.

„Myślę, że udało nam się zrealizować dziś założenia trenera, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej części gry było już trochę gorzej. To był ciężki dla nas mecz, bardzo fizyczny. Musieliśmy się sporo natrudzić, bo rywalki postawiły trudne warunki, ale udało nam się dowieźć tą wygraną

do samego końca.” – powiedziała po meczu Iwona Winnicka, zawodniczka Ślęzy Wrocław.

„Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa nad ŁKS, ale już zapominamy o tym meczu i szykujemy się na kolejny, bardzo trudny i bardzo ważny dla nas pojedynek w Poznaniu. Zawodniczki z Łodzi zagrały dziś bardzo ambitnie, grały twardo i były trudnym przeciwnikiem. Myślę, że urwą punkty niejednemu rywalowi w lidze.” – pochwalił zespół z Łodzi trener Ślęzy, Radosław Czerniak.

Ślęza Wrocław – ŁKS SMS Łódź 66:58 (20:10, 17:12, 16:13, 13:23)

Ślęza: Łata (16), Kuras (11), Śnieżek (8), Bandyk (7), Jasnowska (6), Czarnecka (6), Winnicka (4), Zuchora (4), Czmochowska (2), Tajerle (2), Pelc (0), Kret (0)

ŁKS: Głocka (20), Polit (16), Kenig (12), Grzelak (6), Kolasa (2), Pisera (2), Danych (0), Olejnik (0)