Ślęza Wrocław zdobyła stolicę

W meczu 1. Kolejki rundy finałowej 1 Ligi Koszykówki Kobiet, Ślęza Wrocław pokonała AZS Uniwersytet Warszawski 84:73 i jest na drugim miejscu w tabeli grupy zespołów walczących o awans do Ekstraklasy.

Tym razem kluczem do zwycięstwa okazała się znakomita gra podkoszowych – Kingi Bandyk i Joanny Czarneckiej. Duet ten zdobył razem 26 punktów i zebrał 13 piłek. Mecz od początku nie przebiegał po myśli wrocławianek, które po dwóch kwartach traciły do rywalek 9 punktów.

Na drugą połowę Ślęza wyszła odmieniona, ruszając do odrabiania strat. Po trzeciej kwarcie przyjezdne traciły tylko 3 oczka, co wywarło presję na akademiczkach. Ostatnia kwarta to koncert w wykonaniu drużyny z Dolnego Śląska, która w przeciągu 10 minut rzuciła 28 punktów.

„Mecz nie zaczął się po naszej myśli. Popełniałyśmy sporo błędów i pozwoliłyśmy rywalkom na zdobywanie łatwych punktów, a one w pierwszej połowie wykorzystywały każdy nasz błąd

i trafiały praktycznie wszystko. Druga połowa należała już do nas. To my pokazałyśmy charakter i udowodniłyśmy, że nie poddajemy się do ostatniej minuty. Taka wygrana cieszy i motywuje podwójnie do dalszej pracy.” – skomentowała mecz Paulina Kuras, zawodniczka Ślęzy Wrocław.

„Rywalki w pierwszej połowie zagrały na bardzo dobrej skuteczności. Obojętnie która zawodniczka pojawiająca się na parkiecie trafiała, zdobywając punkty. My robiliśmy wszystko, aby przetrwać napór AZS i udało się to w drugiej połowie. Mecz w koszykówkę trwa cztery kwarty i można śmiało powiedzieć, że w drugiej połowie oglądaliśmy już tą prawdziwą Ślęzę. Zagraliśmy zdecydowanie lepiej w obronie, o czym świadczy wynik drugiej połowy, wygranej przez nas 46:26. Bardzo cieszymy się z tej wygranej, ale już myślimy o sobotnim spotkaniu z SMS PZKosz Łomianki,

po którym chcemy dopisać do swojego dorobku kolejne dwa punkty.” – powiedział po spotkaniu Radosław Czerniak, trener koszykarek Ślęzy Wrocław.

AZS Uniwersytet Warszawski – Ślęza Wrocław 73:84 (28:20, 19:18, 12:16, 14:28)

AZS UW: Romanek (21), Bieniek (10), Opolska (7), Marciniak (7), Lichomska (5), Radomska (5), Zabielewicz (5), Sobczyńska (4), Tkacz (4), Jankowska (3), Owczarek (2)

Ślęza: Bandyk (16), Jasnowska (13), Kuras (11), Śnieżek (10), Czarnecka (10), Chomicka (9),