Finał XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Stolica Dolnego Śląska przez 2 dni żyła Mistrzostwami Polski w Taekwondo Olimpijskim, najważniejszą imprezą sportową dla kategorii junior młodszy (13-14 lat). Zawody odbyły się na Hali Wielofunkcyjnej AWF.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Finał XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Do Wrocławia przyjechało 180 reprezentantów 54 klubów z całej polski. Uczestnicy startowali w trzech konkurencjach: dwubój techniczny, poomsae (układy formalne) oraz kyourugi (walka sportowa).

Dolnośląski Związek Taekwondo Olimpijskiego reprezentował 10 zawodników, którzy wywalczyli pięć medali, z czego trzy medale wrocławscy zawodnicy.

W klasyfikacji województw Dolny Śląsk uplasował się na 6 miejscu, najlepiej wypadł Klub Sportowy AZS-AWF Wrocław zdobywając trzy brązowe krążki.

Medale dla Dolnego Śląska wywalczyli:

• 3 miejsce dwubój techniczny Sara Gmerek (LMKS SFORA Chojnów)

• 3 miejsce dwubój techniczny Jan Kunicki (AZS AWF Wrocław)

• 3 miejsce kyourugi Jakub Owczarek (LMKS Gladius Bolesławiec)

• 3 miejsce kyourugi Jan Kunicki (AZS AWF Wrocław)

• 3 miejsce kyourugi Maria Radoman (AZS AWF Wrocław)

Każdy z medalistów otrzymał drugie kółko olimpijskie oraz zdobył II lub III klasę sportową.