Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

7. tydzień rozgrywek ligi Spartan Cup

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Za nami kolejny tydzień rozgrywek ligi Spartan Cup. Jakie wyniki padały w ostatnich kilku dniach rozgrywek?

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.7. tydzień rozgrywek ligi Spartan Cup
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W poniedziałek odbyły się cztery spotkania z czego trzy ekstraklasowe. W pierwszym starciu oglądaliśmy Wyższą Szkołę Bankową oraz Politechnikę. Lepsze okazało się WSB, które po golach Walkiewicza i Mikołajczyka wygrało z mistrzami 2:0. WSB, wciąż niepokonane, wskoczyło na 4 miejsce w tabeli. Mateco Huby łatwo poradziło sobie z Alpiną Floor Team wygrywając aż 8:1, hattrcikiem popisał się Tomasz Musiatowicz. W trzecim spotkaniu FC Albatros zwyciężył 5:2 z IS Group, najlepszym zawodnikiem spotkania został Bartosz Szluga, który zanotował dwie asysty. Na koniec dnia oglądaliśmy walkę w pierwszej lidze, Hard Balls United mierzył się z Brelsauerem SC 08. Goście zagrali poniżej oczekiwań i choć wygrywali od 24 minuty, to tuż przed końcem spotkania stracili bramkę i zanotowali swój pierwszy remis w rozgrywkach. Hard Balls United zdobyło swój pierwszy punkt tej jesieni.

We wtorek zaczynaliśmy od hitowego starcia w pierwszej lidze. The Crazy Gang musiał uznać wyższość Olimpii Sępolno przegrywając aż 0:4. Najlepszym zawodnikiem został Maciej Kapała, który strzelił dwie bramki w pierwszej połowie. W drugim meczu Anonymous rozgromił Fairpay 8:1, wyróżniającym się zawodnikiem był Mariusz Garncarek, który między 11 a 23 minutą zdobył cztery bramki. 27 października Portugalia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w esktraklasie pokonując 2:1 Mercaderię. Gole dla Portugalii zdobywali Joao Rosa i Filipe Nascimiento. Dzięki zwycięstwu mają tyle samo punktów co Mercaderia i Okręgowa Rada Adwokacka. Dodatkowo we wtorek oglądaliśmy przełożone spotkanie Fidasza z Kruczkami. Obie drużyny zagrały w piłkarskie szachy i na pewno mecz mógł się podobać wytrawnym kibicom, którzy lubią gdy piłka nie jest grą błędów. Zarówno Fidasz jak i Kruczki przyjechały w pełnych składach, mając jeszcze po trzech rezerwowych i od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego wszyscy zawodnicy poruszali się jak w zegarku stosując pressing na drużynie przeciwnej. Fidasz – Kruczki, 0:0. Z remisu najbardziej może się cieszyć Mateco Huby, które mając mecz zaległy ma tylko punkt straty do Fidasza.

W środę WSB łatwo poradziło sobie z osłabioną Złodziejówką i wygrało 6:1, aż cztery razy do bramki rywali trafiał Wiktor Nowak. W drugim spotkaniu FC Albatros mierzył się z Kruczkami. Goście do przerwy wygrywali jedną bramką, po zmianie stron już w 21 minucie Szymon Kopeć podwyższył prowadzenie gości, ale cztery minuty później wszystko się posypało. FC Albatros zdobył pierwszą bramkę i zaczął punktować rywala, między 32 i 37 minutą zdobył jeszcze trzy bramki i wygrał z Kruczkami 4:2. Dzięki zwycięstwu Albatros ma tylko dwa punkty straty do Kruczków. W trzecim meczu Elektrotim wygrał z IS Group 4:2, cały mecz przeważali zawodnicy gospodarzy, a rywal ograniczył się do kontrataków. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Jędrzej Diakun, który zdobył gola oraz zaliczył dwie asysty. Millenium AWTES wygrało 3:2 z Primaverą, najlepszym zawodnikiem spotkania niewątpliwie był Robert Kuriata, który zdobył wszystkie bramki dla swojego zespołu. Na koniec dnia Mateco wygrało 3:0 z Okręgową Radą Adwokacką. Warto docenić postawę gości, którzy postawili się mocnemu rywalowi i całe spotkanie grali jak równy z równym, dopiero w 29 minucie gdy stracili drugą bramkę, Mateco miało więcej swobody na boisku. Ciekawym faktem jest również skuteczność gospodarzy, we wszystkich meczach ligowych strzelają minimum 3 bramki.

Hard Balls United wyraźnie się rozkręcają, w poniedziałek udało im się zremisować, w czwartek co prawda przegrali z Anonymous 1:2, ale zarówno gra, jak i wynik dobrze rokują na przyszłość. Trzeba też dodać, że zawodnikiem meczu został wybrany (mimo porażki) właśnie ich zawodnik, Łukasz Dybeł. The Crazy Gang wygrał 6:1 z Elko BIS, które poniosło kolejną porażkę podczas nieobecności swojego lidera Radosława Kohuta. 5 z 6 bramek dla gospodarzy zdobył Beniamin Kuś. W ostatnim meczu AC Polanka przegrała 2:6 z Fidaszem. Gospodarze zaprezentowali się o niebo lepiej niż przed tygodniem, ale mimo dobrej postawy (do przerwy tylko 1:2) zabrakło skuteczności pod bramką rywala. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Tomasz Kasiński, który zdobył 3 bramki dzięki czemu ma już 11 trafień w lidze i brakuje mu tylko jednego, by zrównać się z Hajdamowiczem i Michalkiewiczem, którzy w tej chwili liderują w ekstraklasie pod względem strzelonych goli.

W piątek już na samym początku wielka niespodzianka, FC Oranje pokonało 3:0 Olimpię Sępolno. Dla gości porażka jest tym bardziej dotkliwa, że Anonymous zrównał się z nimi punktami, ale dzięki lepszemu bilansowi bramek, zepchnęli Olimpię na drugie miejsce. FC Oranje dzięki zwycięstwu ma tylko dwa punkty straty i poważnie zaznaczyło swoją chęć do walki o ekstraklasę. W drugim meczu Wolves Wrocław uległo 4:5 Millenium AWTES, cztery gole dla gości zdobył Krzysztof Lizak. Na sam koniec dnia Mateco Huby wygrało 8:2 z Politechniką. Dzięki zwycięstwu Mateco zajęło fotel lidera i ma 2 pkt przewagi nad Fidaszem. Porażka dla Politechniki ostatecznie zamyka drogę do czołówki i w tym sezonie będą walczyć o środek tabel