Wysokie zwycięstwo Ślęzy Wrocław

W meczu 9. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy pokonały przed własną publicznością JTS MUKS Poznań 87:51. To szóste zwycięstwo wrocławianek w tym sezonie.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wysokie zwycięstwo Ślęzy Wrocław

Obie drużyny przed tym meczem dzieliło w tabeli pięć pozycji i trzy punkty. Tę różnicę, a także potencjał oraz aktualną formę Ślęzy i JTC MUKS-u potwierdziło sobotnie spotkanie. Wrocławianki już na samym początku uzyskały przewagę i kontrolowały wynik przez pełne 40 minut.

W zespole Ślęzy do gry po kontuzji pleców wróciła Sharnee Zoll. Miejsce w pierwszej piątce od samego początku na pozycji rozgrywającej zajęła jednak Zuzanna Sklepowicz. Młoda zawodniczka zdobyła dwa punkty, dołożyła do tego trzy zbiórki, asystę i aż trzy przechwyty. Szansę dostały także inne młode zawodniczki Ślęzy: Małgorzata Zuchora i Julia Tyszkiewicz. Ta druga zdobyła swoje pierwsze w karierze punkty w ekstraklasie.

Po pierwszej kwarcie Ślęza prowadziła 27:21. W drugiej wrocławianki zdecydowanie poprawiły obronę. Straciły tylko siedem punktów i w efekcie znacząco powiększyły przewagę. Po zmianie stron gra wrocławianek wyglądała jeszcze lepiej. Młodemu zespołowi z Poznania brakowało atutów. Bardzo zdecydowana była przewaga fizyczna Ślęzy. Dość powiedzieć, że wrocławianki zdobyły aż 52 punkty spod kosza, MUKS zaledwie 20. Dobra obrona otworzyła miejscowym drogę do punktów z kontry. Tę statystykę Ślęza wygrała 25:4. Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi Algirdasowi Paulauskasowi na szerokie rotowanie składem. Najwięcej czasu na parkiecie spędziła Magdalena Leciejewska – nieco ponad 25 minut.

Po tym spotkaniu Ślęza ma na koncie sześć zwycięstw i trzy porażki. Kolejny mecz wrocławianki rozegrają dopiero 29 listopada. Na wyjeździe zmierzą się z KSSSE AZS-em PWSZ Gorzów. Wcześniej odbędą się dwa spotkania reprezentacji Polski – towarzyski z Niemcami oraz z Białorusią w eliminacjach mistrzostw Europy. Udział w nich weźmie Agnieszka Śnieżek. Tymczasem na zgrupowanie reprezentacji Litwy wyjedzie Egle Sulciute.

Ślęza Wrocław – JTC MUKS Poznań 87:51 (27:21, 14:7, 20:14, 26:9)

Ślęza: Egle Sulciute 16 (2), Chay Shegog 14, Katarzyna Krężel 11 (1), Magdalena Leciejewska 11 (1), Sharnee Zoll 9 (2), Sandra Linkeviciene 8, Agnieszka Śnieżek 8, Dorota Mistygacz 4, Joanna Czarnecka 2, Zuzanna Sklepowicz 2, Julia Tyszkiewicz 2, Małgorzata Zuchora.

JTC MUKS: Renee Taylor 16, Agnieszka Kaczmarczyk 9, Julia Drop 5, Agnieszka Skobel 5, Patrycja Klatt 4, Sylwia Siemienas 4, Barbar Skowronek 3, Magdalena Idziorek 3, Żaneta Durak 2, Klaudia Gertchen, Katarzyna Olczak, Alicja Szloser.

Po meczu powiedzieli:

Krzysztof Koziorowicz (trener JTC MUKS-u Poznań): - Mierzyliśmy się z zespołem o nieporównywalnie większym potencjale. Wierzyliśmy, bo zawsze trzeba mieć wiarę. W drugiej kwarcie przewaga Ślęzy urosła do 13 punktów, a później jeszcze się powiększała. Nie mieliśmy argumentów. Staraliśmy się jak mogliśmy. Oba zespoły mają zupełnie inne cele. Za wszelką cenę chcemy się utrzymać i to będzie dla nas sukces. Potrzebujemy jednej, a najlepiej dwóch wysokich zawodniczek, żeby zachować głębię grania. Pod koszami nie mamy praktycznie żadnych argumentów. Cieszę się, że dziewczyny się nie zniechęcają. Na pewno moja rola jest trudna, ale nie ma co załamywać rąk. Trzeba z optymizmem patrzeć na to, co może wydarzyć się w przyszłości. Wierzę, że ta przyszłość będzie zdecydowanie lepsza.

Patrycja Klatt (zawodniczka JTC MUKS-u Poznań): - Przegrałyśmy ten mecz wysoko. Miałyśmy swoje założenia, wiele z nich udało się zrealizować, ale jako całość nie wyszło to najlepiej. Cieszę się, że mogłam zagrać trochę więcej minut i wesprzeć drużynę. Takie przetarcie dla młodych zawodniczek jest dobre. Cieszę się, że trener we mnie uwierzył.

Algirdas Paulauskas (trener Ślęzy Wrocław): - Przed meczem uprzedzałem, że MUKS to młody i ambitny zespół. Nie można patrzeć, że jest na dole tabeli, bo w każdym momencie może sprawić niespodziankę. Pierwsza kwarta pokazała, że to dobrze wyszkolona drużyny i każda zawodnicza wie, co ma robić w ataku. Rzuciły nam 21 punktów, ciężko było bronić. Ale nasze dziewczyny były zmobilizowane przez cały mecz, mieliśmy lepsze warunki fizyczne, doświadczenie też było po naszej stronie. Dzięki temu wygraliśmy ten mecz. Gratuluję dobrej postawy MUKS-owi. Ten zespół ma przyszłość.

Zuzanna Sklepowicz (zawodniczka Ślęzy Wrocław): - Od początku byłyśmy mocno skoncentrowane. Nie chciałyśmy, żeby zespół z Poznania w jakikolwiek sposób wyrwał nam zwycięstwo. Po słabej pierwszej kwarcie w obronie, poprawiłyśmy błędy. Druga była dużo lepsza, a w trzeciej i czwartej niektóry momenty były świetne. Postawiłyśmy trudne warunki, rywalkom ciężko było się przeciwstawić. Cieszymy się z tego zwycięstwa. Teraz będziemy ciężko pracować, żeby odnosić kolejne.